Fudbal 1

26.10.2024.

23:03

Lil u dubokoj nadoknadi do slavlja u derbiju severne Francuske

Fudbaleri savladali su kao gosti Lans (2:0), u jednom od derbija devetog kola Lige 1.

EPA-EFE/Juanjo Martin

Nije ovo bio preterano interesantan meč, a jedine prilike viđene su u ranoj fazi susreta. Najpre je Žegrova u prvom minutu šutirao preko prečke, da bi na drugoj strani Zaruri propustio šansu u "1 na 1" situaciji.

Delovalo je da će susret biti završen bez golova, međjutim, Lil je do pobede stigao zahvaljujući golovima u dubokoj nadoknadi.

Najpre je u osmom minutu nadoknade Dejvid realizovao penal, da bi Bajo u 101. postavio konačan rezultat.

Lil sada ima 17 bodova, baš kao i Marsej, dok su ispred samo Monako i Pari Sen Žermen sa po 20.

Lans je ostao peti sa 14 bodova, koliko ima i Rems.

Nešto ranije, Anže je pobedio Sent Etjen sa 4:2, dok je Brest slavio u Remsu rezultatom 2:1.