Fudbal 0

26.10.2024.

15:58

Viljareal nastavio trku za Barselonom i Realom

Fudbaleri Viljareala su uspeli da savladaju Valjadolid sa 2:1 u gostima, u okviru 11. kola LaLige.

EPA-EFE/R. Garcia

Viljareal je nastavio trku za Real Madridom i Barselonom, nalazi se na trećem mestu sa 21 bodom, dok je Valjadolid u "crvenoj zoni" sa samo osam bodova.

Gosti su dobro otvorili meč i već u 29. minutu došli do vođstva. Pogodio je Tierno Beri na asistenciju Kika Feminije za 1:0.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, a onda je Valjadolid u 60. minutu uspeo da poravna rezultat. Posle neopreznog starta Logana Koste, glavni arbitar je pokazao na belu tačku.

Precizan sa jedanaest metara je bio Mamadu Sila – 1:1.

Ipak, u završnici meča, tačnije 84. minutu Viljareal je uspeo vrati prednost. Aleks Baena se upisao u strelce posle dodavanja Heremija Pinoa – 1:2.

Uspeo je Viljareal da zadrži prednost do poslednjeg sudijskog zvižduka i upiše tri boda.

U sledećem kolu Viljareal dočekuje Rajo Valjekano, dok Valjadolid gostuje Osasuni.