Fudbal 0

25.10.2024.

22:55

Haland? Ne, Kris Vud – kakvog majstora Milenković ima u timu VIDEO

Fudbaleri Notingem Foresta zabeležili su trijumf na startu devetog kola Premijer lige.

Profimedia

"Šumari" su gostovali na "King Pauer" stadionu gde su savladali domaći Lester rezultatom 3:1.

Heroj trijumfa bio je njihov napadač, gorostasni Kris Vud koji je postigao dva gola svoje ekipe u drugom poluvremenu i time prelomio meč u korist tima Nuna Espirita Santa.

Rajan Jejts je doveo goste u prednost u 16. minutu, ali je njihova radost trajala tek sedam pre nego što je Džejmi Vardi izjednačio.

Bio je to rezultat sa kojim se otišlo na pauzu, posle koje je bilo vreme za šou najboljeg Novozelanđanina u istoriji ove igre.

Samo dva minuta su u bila potrebna u drugom poluvremenu da se upiše u strelce. Iskoristio je pas Andersona i iz okreta sjajno pogodio u donji ugao.

Trinaest minuta kasnije je iskoristio veliku grešku Fesa i pretvorio je u lagani pogodak.

To su bili njegovi šesti i sedmi gol ove sezone, a više ima samo Erling Haland (10).  Od kako je portugalski stručnjak u decembru preuzeo Notingem, samo upravo Norvežanin (18) ima više golova iz igre od Vuda (17).

Za Notingem je na ovom meču igrao i Nikola Milenković svih 90 minuta.

Posle tri utakmice bez trijumfa, Forest je sada nanizao dve pobede i trenutno su na petom mestu koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone. Sledi im meč protiv Vest Hema kod kuće.

Lester je 14. pred gostovanje Ipsviču. Ovim porazom su prekinuli niz od dve uzastopne pobede.