Fudbal 0

25.10.2024.

20:22

Udine sanjaju Ligu šampiona

Fudbaleri Udinezea savladali su Kaljari rezultatom 2:0 u prvom meču devetog kola Serije A.

EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Domaćin na "Frijuliju" može slobodno na tri boda da zahvali Antoanu Makumbuu, protivničkom veznom igraču, koji je unutar prvih pola sata igre uspeo da dobije dva žuta kartona i ostavi saigrače do kraja meča u deficiti.

Isti su u Udinama uspeli da iskoriste crno-beli. Najpre Lorenco Luka koji je osam minuta posle crvenog kartona smestio loptu u mrežu gostiju posle udarca glavom. To je njegov četvrti gol na devetom meču.

Posao je završio nekadašnji napadač Aston Vile Kinan Dejvis, koji je u 78. minutu postigao prvi gol ove sezone.

Udineze sada ima 16 bodova i uprkos lošoj formi u poslednjih pet mečeva (tri poraza) uspevaju da budu u igri za Ligu šampiona naredne sezone, takmičenje u kom su jedini nastup upisali pre nepunih 20 godina.

Trenutno su četvrti sa dva boda više od Milana i tri od Fiorentine, Atalante i Lacija. Te ekipe tek treba da odigraju svoje mečeve i u slučaju pobeda bi prestigli Udineze.

U narednom kolu putuju u Veneciju, dok će petnaestoplasirani Kaljari ugostiti Bolonju.