Legenda Junajteda na udaru zbog napada na sudije VIDEO

Daren Flečer, član stručnog štaba Mančester junajteda, na meti je FA Engleske.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Flečer je bio akter incidenta u tunelu na Old Trafordu u subotu, na meču sa Brentfordom koji je Junajted dobio sa 2:1.

Sve se desilo pred kraj prvog poluvremena i u samom poluvremenu.

Brentford je u petom minutu nadoknade poveo golom Itana Pinoka posle kornera, a posle toga je usledila lavina protesta kod svih iz redova domaće ekipe.

Sudijska trojka na čelu sa Semom Berotom naredila je da Matijs de Ligt mora da izađe van terena, jer mu krvarenje nije bilo zaustavljeno, pa je Junajted korner branio sa desetoricom i primio gol za 0:1.

De Liht je kraj aut linije besno reagovao šutnuvši loptu, a zbog protesta žuti karton je dobio menadžer Erik ten Hag, kao i njegov pomoćnik Rud van Nistelroj.

Međutim, na tome se nije završilo, Daren Flečer je prema pisanju "Sana" sačekao sudije u tunelu gde ih je verbalno napao, pre svih Berota i četvrtog sudiju Gavina Vorda.

FA sada čeka izveštaj pre nego što odluči o daljim koracima.

Što se tiče Junajteda, Erik ten Hag smatra da je reakcija sudija bila nekorektna.

"Krv na glavi De Lihta se bila skorila, on je imao prethodno tretman za tu povredu. Ne znam zašto su tad morali da ga sklone sa terena. Matijs mi je prišao i rekao, 'krv se skorila, ne znam zašto me teraju sa terena'. Bio je to važan momenat jer je Brentford dobar iz kornera, a vama nedostaje igrač koji najbolje igra glavom", rekao je Ten Hag.

Srećom po njegov tim, sve je bilo bolje u nastavku, lepim golovima Alehandra Garnaća i Rasmusa Hojlunda ostvarili su treću pobedu.