Fudbal 0

21.10.2024.

23:00

Goleada u "derbiju začelja" – Las Palmas odneo tri boda iz Valensije

Fudbaleri Las Palmasa su savladali Valensiju sa 3:2, u okviru 10. kola španske La Lige.

Profimedia

Valensija je dobro ušla u meč, ali su gosti došli do preokreta i na kraju pobede.

Obe ekipe su na začelju tabele španskog šampionata sa po šest bodova, ali zbog boljeg međusobnog susreta Valensija je zakucana za dno, a Las Palmas je predzadnji.

Domaća ekipa je do prednosti došla u 14. minutu kada je posle prekršaja Hose Kampana napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a Pepelu bio siguran sa bele tačke za 1:0.

U završnici prvog dela igre, u 43. minutu Las Palmas je došao do izjednačenja preko Aleksa Munosa.

Po povratku sa pauze, samo sedam minuta kasnije, gosti su došli do preokreta, pogodio je Fabio Silva na asistenciju Kampane – 2:1.

Valensija je ostala sa igračem manje u 69. minutu pošto je zbog nesportskog ponašanja Pepelu dobio direktan crveni karton.

On je burno reagovao posle starta Marka Kardone, koji je zbog oštrog prekršaja sankcionisan žutim kartonom.

Sa igračem više, Las Palmas je udostručio vođstvo u 84. minutu. Pogodio je Alberto Moreiro posle dodavanja Olivera Mekbrnija – 3:1.

Utešan pogodak za Valensiju u četvrtom minutu nadoknade postigao je Cesar Tarega na asistenciju Hose Gaje – 3:2.

Las Palamas u sledećem kolu dočekuje Đironu, dok Valensija gostuje Hetafeu.