Fudbaleri Marseja zabeležili u ubedljivu pobedu u 8. kolu Lige 1.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Kao gosti deklasirali u ekipu Monpeljea sa 5:0 i tako stigli do petog trijumfa u sezoni.

Sve je bukvalno polazilo za rukom izabranicima Roberta de Zerbija, tri gola u prvom i dva u drugom bili su plod sjajne igre gotovo svih u ekipi.

Marsej je došao u vođstvo već u prvom minutu kada je mrežu Vahi zatresao mrežu domaćina.

Amine Harit je duplirao prednost u 36. minutu, da bi četiri minuta kasnije bilo sve jasni kada je Pjer Emil Hojbjerg pogodio za 0:3.

Nisu se gosti sa Velodroma zadovoljili time, naprotiv, nastavili su sa napadima.

U 58. minutu Mejson Grinvud je nastavio sa golovima ove sezone, ovo mu je bio šesti za 4:0.

Tačku na ubedljivu pobedu stavio je Luis Enrike u 73. minutu.

Domaćin je od 64. minuta ostao sa desetoricom pošto je Stefan Džodić zaradio direktan crveni karton.