Fudbaleri Oksera i Liona ostvarili su pobede u mečevima osmog kola Lige 1.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/federico pestellini / panoramic

Lion je u prvom meču dana bez većih problema kao gost slavaio protiv Avra sa 4:0, dok je Okser pred svojim navijačima bio bolji od Remsa, 2:1 (1:0).

Raspoloženi su bili igrači Liona ovog popodneva, pa su uz četiri gola stigli i do četvrtog trijumfa u sezoni i trenutno sedme pozicije.

Mrežu Avra zatresli su Abner u 32, Malik Fofana u 57, Aleksandar Lakazet u 71. i Said Benrama u 87. minutu.

Kada je reč o Okseru, njima je po gol u oba poluvremena bio dovoljan da ostvare treću pobedu u sezoni.

Sinali Diomande u 16. minutu je pogodio za 1:0 na asistenciju Perena, da bi se u nastavku u strelce upisao i Hamad Žunior Traore.

Izbio je pred golmana Remsa, prebacio ga i zatresao mrežu za 2:0.

Ipak, gosti su u poslednjem, petom minutu nadoknade preko Japanca Keita Nakamure uspeli da ublaže poraz.

Na mečevima Nanta i Nice, odnosno Tuluza i Anžea nije bilo pobednika, oba susreta zavrešena su rezultatom 1:1.