Fudbal 0

19.10.2024.

23:26

PSŽ napunio mrežu Đorđa Petrovića VIDEO

Srpski golman Đorđe Petrović četiri puta je kapitulirao na "Parku Prinčeva" na golu Strazbura.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/TIM KEETON

Parižani, novi lideri Lige 1, porazili su goste rezultatom 4:2 i napravili dobru uvertiru pred meč Lige šampiona sa PSV Ajndhovenom. Otuda je Luis Enrike iskoristio priliku da odmori neke važne adute, Markinjosa, Hakimija i Dembelea, ne i prvog strelca Barkolu, koji je još jednom potvrdio formu karijere.

Francuski fudbaler postigao je svoj sedmi gol ove sezone i lider je golgetera francuskog prvenstva.

Prethodno, mrežu srpskog golmana Đorđa Petrovića pogodili su 18-godišnji Seni Majulu, kome je to bio prvi seniorski pogodak za klub, te Marko Asensio.

U toj situaciji Petrović nije mogao mnogo toga da uradi da spreči najgore po svoj tim.

Pre gola Barkole, gosti su zapretili preko Mare kada su prišli na 1:2 međutim pobeda Parižana nijednog trenutka nije dovedena u pitanje.

Korejac Li Kang je stavio tačku na trijumf u 90. minutu, ali ni to nije bio kraj goleade pošto je Pape Diong dva minuta kasnije postavio konačan rezultat i ublažio poraz Strazbura.

PSŽ i Monako dele prvo mesto na tabeli Lige 1 s tim da su Parižani lideri zbog bolje gol-razlike.

Strazbur, uprkos čak 16 primljenih golova (druga najgora odbrana lige), ali i datih 16, drži se na solidnom sedmom mestu.