Fudbaleri Bajerna savladali su Štutgart 4:0 u 7. kolu Bundeslige.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/Tom Weller/dpa via AP

Samo u najavi, na papiru, ovo je bio derbi kola, a u stvarnosti apsolutna nadmoć Bavaraca protiv "švaba" u duelu dva predstavnika Nemačke u Ligi šampiona.

Držali su se gosti, doduše, skoro sat vremena u egalu, rezultat 0:0 bio je na snazi do 57. minuta, a onda je Hari Kejn preuzeo stvari u svoje ruke - efektnim udarcem sa skoro 30 metara počeo je njegov šou.

Za tri minuta postigao je dva gola, a za 23 upisao je novi het-trik u svojoj karijeri.

Štutgart je bio potučen.

Tačku na goleadu u na ubedljiv i autoritativan trijumf ekipe Vensana Kompaniaj stavio je Kingsli Koman u 80. minutu.

Jedina briga za Bavarce može biti povreda Aleksandra Pavlovića koji je već u 8. minutu ustupio mesto Palinji.

Bajern je nakon sedam kola lider na tabeli, uz gol razliku 24:7, jednak broj bodova i istovetan učinak ima RB Lajpcig koji je ranije danas porazio Majnc u gostima.