Fudbal 1

19.10.2024.

20:55

Prvi poraz Arsenala

Fudbaleri Bornmuta naneli su prvi poraz Arsenalu u Premijer ligi ove sezone - 2:0.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Ekipa Bornmuta pokazala se kao vrlo neprijatan domaćin za "tobdžije" koji su na "Vitaliti" stadionu naišli na minu koja ih je usporila u borbi za vrh tabele.

Domaći sastav slavio je golovima Rajana Kristija u 70. minutu i Džastina Klajverta u 79. iz penala, za tačku na trijumf ekipe Andonija Iraole protiv njegovog sunarodnika Mikela Artete.

Ipak, ključni trenutak meča, najvažniji za ishod, desio se u 30. minutu kada je Viktor Saliba srušio napadača domaćih Evanislona - u tom trenutku  bio je poslednji igrač odbrane - i zaradaio direktno isključenje.

Arsenal je morao čitavih sat vremena da igra brojčano slabiji.

Nastavak je doneo prinudno dotaktiziranje Artete, Kiviora je poslao na teren umesto Sterlinga već u 37. minutu, međutim ništa nije vredelo, jer je domaći sastav odigrao savršeno u drugih 45 minuta.

Rezultat izvanredne partije, pritiska, sjajne kombinatorike i energije su golovi Kristija i Klajverta za mat tima iz Londona i prvi poraz za jednog od pretendenata na tron.