Fudbal 3

19.10.2024.

17:59

Junajted "iz 2 u 1", Nedeljković propustio trijumf Vile, Lester od 0:2 do 3:2

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Brentford (2:1) posle preokreta, u osmom kolu Premijer lige.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Morali su izabranici Erika ten Haga da jure zaostatak u nastavku, ali su igrali jako dobro i posle dve prelepe akcije, stigli do sva tri boda.

Pinok je doneo vođstvo u petom minutu nadoknade prvog dela, golom glavom posle kornera, ali su "crveni đavoli" imali spreman odgovor.

Alehandro Garnaćo je već u 47. poravnao rezultat, sjajnim udarcem posle odlične asistencije Markusa Rašforda.

Fenomenalna akcija je viđena i u 62. minutu, kada je Bruno Fernandeš proigrao Rasmusa Hojlunda, koji je loptu "bocnuo" preko Flekena i postigao gol.

Junajtedu je ovo prva pobeda posle tri meča i sada je 10. sa 11 bodova, dok je Brentford skliznuo na 12. poziciju sa bodom manje.

Profimedia

Brajton je iznenadio ekipu Njukasla u gostima i slavio minimalnim rezultatom – 1:0.

Dani Velbek je u 35. minutu savladao Nika Poupa i to je bio, ispostaviće se, jedini gol na meču.

Inače, Velbek je zaradio povređu leđa na ovom susretu, zbog koje je ostao da nepomično leži na travi, pre nego što su ga na nosilima izneli sa terena.

Njukasl je trenutno osmi na tabeli sa 12 bodova, dok je Brajton na odličnom petom mestu sa 15 poena.

Aston Vila je posle preokreta pobedila Fulam na "Krejven Kotidžu" (3:1), a srpskih fudbalera nije bilo na terenu.

Saša Lukić je povređen, dok je Kosta Nedeljković bio van protokola, kada su gosti u pitanju.

Domaćin je poveo preko Himenesa već u petom minutu, u devetom je Rodžers poravnao, da bi Pereira iz penala u 26. propustio da donese novu prednost Fulamu.

Tanjug/John Walton/PA via AP

Kazna je stigla u 59, kada je Votkins doneo preokret Vili, a košmar Fulama se nastavio u 64. minutu, kada je Andersen dobio direktan crveni karton.

Diop je u 69. minutu postigao autogol i tako zapečatio sudbinu Fulama, koji je deveti na tabeli sa 11 bodova, za razliku od Aston Vile, koja drži četvrtu poziciju sa 17 poena.

Gosti iz Birmingema su, takođe, u finišu ostali sa desetoricom, pošto je Filogen u roku od pet minuta zaradio dva žuta kartona.

Sautempton i Lester su jedini remizirali (2:2), iako su domaći imali prednost na poluvremenu, zahvaljujući golovima Arčera u osmom, odnosno Ariba u 28. minutu.

Nisu se predavale "lisice", smanjile su preko Buananotea u 65, da bi Vardi u 74. najavio dramu, koja je dostigla vrhunac u nadoknadi, kada je Aju postigao pobedonosni gol za goste.

Meč Ipsviča i Evertona je kasnio zbog gužve u saobraćaju, a "karamele" su odnele pobedu (2:0).

Golove su postigli Ndiaje u 17, odnosno Kin u 40. minutu.