Fudbal 0

19.10.2024.

17:27

Preokret Leverkuzena u derbiju, Hrvat i Bosanac junaci Hofenhajma

Aktuelni šampioni Nemačke, fudbaleri Leverkuzena, savladali su posle preokreta Ajntraht (2:1), u sedmom kolu Bundeslige.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

"Farmaceuti" su tako slavili nakon dva remija, dok je tim iz Frankfurta upisao prvi poraz posle skoro dva meseca.

Marmuš je u 16. minutu doneo prednost gostima, nakon što je Bonifejs pre toga bio neprecizan sa bele tačke na drugoj strani.

Do pauze je, zahvaljujući golu Andriha u 25. minutu, Leverkuzen izjednačio, da bi se Bonifejs u 72. minutu iskupio za promašeni penal i doneo trijumf domaćima.

Leverkuzen je sada četvrti na tabeli sa 14 bodova, dok je Ajntraht pao na petu poziciju, koju drži sa 13 poena.

Lider na tabeli, tim Lajpciga, slavio je kao gost u Majncu rezultatom 2:0.

"Bikovi" su rivala, 11. ekipu na tabeli, slomili u prvom poluvremenu, a golove su postigli Simons u 20. odnosno Orban u 37. minutu.

Tanjug/Uwe Anspach/dpa via AP

Fudbaleri Hofenhajma su pobedili Bohum sa 3:1, a strelac vodećeg gola u 11. minutu bio je hrvatski napadač Andrej Kramarić.

Bulter je duplirao prednost domaćih u 65. minutu, ali se situacija iskomplikovala u 76. kada je Gamboa smanjio, da bi Dašner u 88. minutu propustio šansu da iz penala donese izjednačenje gostima.

Tabaković, bosanskohercegovački fudbaler, stavio je tačku na ovaj susret u četvrtom minutu nadoknade.

Najviše golova ovog popodneva bilo je u Menhengladbahu, gde je Borusija posle preokreta pobedila Hajdenhajm (3:2).

Sijenca je u 12. minutu doneo prednost gostima, ali je do pauze Itakura izjednačio. Klajndinst je najavio pobedu golovima u 62. i 75. iz penala, da bi sa kreča Pjeringer u 80. minutu postavio konačan rezultat.

Frajburg je lako izašao na kraj sa Augsburgom (3:1), a sva tri gola postigao je u prvom poluvremenu, u roku od desetak minuta.

Grifo je bio precizan u 34, Linhart u 37, a Ginter u prvom minutu nadoknade. Tic je u 65. postigao jedini gol za goste na ovom susretu.