Fudbal 0

6.10.2024.

22:46

PSŽ prepustio prvo mesto Monaku – Nica izvukla bod

Fudbaleri Pari Sen Žermena su remizirali protiv Nice u gostima sa 1:1, u okviru sedmog kola francuske Lige 1.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Izabranici Luisa Enrika su imali zaostatak na poluvremenu, uspeli u drugom delu igre da dođu do izjednačenja, ali ne i preokreta.

Remijem su prepustili ekipi Monaka prvo mesto u francuskom šampionatu i sada zaostaju dva boda za ekipom iz Kneževine.

Prvu ozbiljnu šansu Pari Sen Žermen je imao u 37. minutu, Nuno Medeš se našao u prilici, ali je njegov udarac golman uspeo da odbrani.

Samo dva minuta kasnije, Abdi je pokušao da iznenadi Đanluiđija Donarumu i uspeo u toj nameri. Gađao je sa ruba šesnaesterca i pogodio za 1:0.

Nije mnogo trebalo PSŽ da dođe do izjednačenja, odmah na startu drugog poluvremena Nuno Mendeš je na asistenciju Osmana Dembelea doneo izjendačenje svom timu.

Nije mogao Marcin Bulka da reaguje i sačuva svoju mrežu, a samo dva minuta kasnije Markinjos je mogao da dovede svoju ekipu do prednosti, ali je pogodio stativu.

Do kraja meča, Parižani nisu imali konkretnu šansu i Nica je uspela da se odbrani i dođe do boda.

Od srpskih igrača u Ligi 1, branio je Đorđe Petrović za Strazbur, koji je remizirao sa Lansom 2:2, dok je Luković bio povređen.

Takođe, u pobedi Liona nad Nantom (2:0), nije bilo srpskog internacionalnca Nemanje Matića takođe zbog povrede.