Fudbal 4

6.10.2024.

22:41

Pavlović sa klupe posmatrao sjajan meč na "Frankiju" – tri gola i tri promašena penala

Fudbaleri Fiorentine savladali su Milan rezultatom 2:1 u meču sedmog kola Serije A na "Artemio Frankiju".

Profimedia

Posle očajnog otvaranja sezone u domaćem šampionatu, "rosoneri" su se u Firencu uputili sa tri pobede u nizu, ali se bez ičega vratili kući posle uzbudljivog meča.

Sve je počelo u 22. minutu kada je Mojze Kin promašio prvi od tri penala na ovom meču. Njegovu grešku je ispravio Jasin Adli u 35. minutu za vođstvo "Viole".

Do poluvremena još jedan neiskorišćen jedanaesterac. Teo Ernandes je u prvom minutu nadoknade imao priliku da preokrene momentum na stranu gostiju, ali je uradio suprotno.

Drugo poluvreme jedva da je počelo, a sledeći koji je izašao pred "belu tačku" bio je Tejmi Abraham. Kao i njegovi prethodnici, bio je neuspešan.

Posle tri penala postignut je tek jedan gol i to iz igre. Ipak, do kraja meča će ih biti još dva i dosta uzbuđenja.

Ernandes se u 60. minutu iskupio i asistirao Kristijanu Pulišiću za izjednačenje i peti gol trećeg najboljeg strelca Serije A ove sezone.

Konačan rezultat i pobedu Fiorentine potvrdio je Albert Gudmundson, koji je iskoristio sjajno spuštenu loptu Kina i stigao do trećeg pogotka u Seriji A u dresu Fiorentine u koju je stigao letos.

Kraj meča su obeležile "varnice", pa su tako Paladino, trener Fiorentine i Ernandes isključeni iako nisu bili na terenu.

Srpski fudbaler Strahinja Pavlović je čitav meč posmatrao sa klupe, dok je Luka Jović bio van protokola zbog povrede.

Milan je šesti sa 11 poena, a Fiorentina 11. sa 10. U narednom kolu Fonsekina ekipa dočekuje Udineze, dok će Fiorentina na gostovanje Lećeu.