19:25

Neuništivi Brajton – gubili 2:0 pa srušili Totenhem

Fudbaleri Brajtona pobedili su Totenhem rezultatom 3:2 u 7. kolu Premijer lige.

Gareth Fuller/PA via AP

Fudbaleri Brajtona prikazali su sjajnu predstavu svojim navijačima i savladali Totenhem sa 3:2 u sedmom kolu Premijer lige.

Gosti iz Londona su ovaj meč bolje počeli i poveli u 23. minutu kada je Brenan Džonson iskoristio asistenciju Solankea i Totenhem je imao vođstvo od 1:0.

Nakon 14 minuta igre je njihova prednost duplirana, a tada se pojavio Timo Verner koji je pronašao Džejmsa Medisona nakon odlične akcije i Medison povećava na 2:0.

Ovim rezultatom se prvo poluvreme i završilo, da bi u drugom usledio "blickrig". Brajton je prvi gol postigao u 48. minutu preko Minteha, a 10 minuta kasnije Mitona asistira Rutenu i ... Nerešeno je ! 2:2.

Dani Velbek, simbolično bivši igrač Arsenala, doneo je veliki preokret i vođstvo Brajtonu od 3:2 kada je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru Totenhema.

Veliki preokret, veliki povratak i neuništivi Brajton je još jednom pokazao da nije tim za potcenjivanje pa kod kuće imaju dve pobede i dva remija u ovoj sezoni.

Totenhem, s druge strane, igra veoma loše za svoje standarde i došli su do trećeg poraza u Premijer ligi...