Fudbal 0

6.10.2024.

18:10

1,2,3 – Levandovski do het-trika očas posla VIDEO

Fudbaleri Barselone savladali su Alaves rezultatom 3:0 u meču devetog kola LaLige

Profimedia

Posle neočekivanog poraza u prošlom kolu protiv Osasune, ekipa Hansija Flika je imala motiv više da u Vitoriji pokažu zašto su lideri španskog šampionata.

Niko više od Roberta Levandovskog, poljskog napadača koji je postigao sva tri gola na ovom meču i prvi stigao do dvocifrenog broja pogodaka u LaLigi ove sezone.

Popuarnom Levi je bilo potrebno svega 25 minuta između sedmog i 32. da u tri navrata Antonija Siveru, protivničkog golmana, iako meč nikako nije dobro počeo po Katalonce posle povrede Ferana Toresa u šestom minutu i poništenog pogotka Lamina Jamala dva minuta pre toga.

Levandovski je prva dva gola postigao posle preciznih centaršuteva Rafinje, dok mu je za treći loptu "proturio" rezervista Garsija.

Alaves je uspeo da smani pre kraja poluvremena, ali je gol Tenjalje poništen posle provere u VAR sobi.

Barsa je sada ponovo na tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Real Madrid, koji prethodno pobedio Viljareal.

U narednom kolu igraju protiv Sevilje kod kuće.