Fudbal 0

6.10.2024.

17:10

Lacio srušio Empoli – Bolonja i Parma podelili bodove

Fudbaleri Lacija su savladali Empoli sa 2:1 na domaćem terenu, u okviru sedmog kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Empoli je bolje otvorio meč i došao do vođstva u devetom minutu, pošto je pogodio Sebastiano Esposito posle asistencije Đuzepea Pecele.

Lacio je preuzeo inicijativu u nastavku, pokušavao da dođe do pogotka i izjednačenja. Uspeo je u tome u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena.

Igrao se četvrti minut nadokande u prvom poluvremenu kada je Matia Zakanji izjednačio rezultat, posle dodavanja Nuna Tavaresa – 1:1.

Na startu drugog poluvremena, mogao je Lacio da dođe do preokreta i vođstva, ali je Valentin Kasteljanos loše izveo jedanaeasterac. Golman Empolija je uspeo da odbrani njegov udarac.

Penalu je prethodio neoprezan start Đuzepea Pecele, to nije promaklo glavnom arbitru i pokazao je na belu tačku.

Ipak do kraja meča, Lacio je uspeo da dođe do pobede, pogodio je Pedro u 84. minutu na asistenciju Kasteljanosa za 2:1.

Lacio je zadržao rezultat do kraja i upisao četvrtu pobedu ove sezone. Nalazi se na 4. mestu sa 13 bodova, dok je Empoli deveti sa 10 poena.

U sledećem kolu Lacio gostuje Juventusu, dok Empoli dočekuje Napoli.

U istom terminu, Bolonja je remizirala protiv Parme na domaćem terenu (0:0). Domaća ekipa je imala igrač više od starta drugog poluvremena, ali nije uspela da iskoristi prednost igrača više.