Fudbal 0

6.10.2024.

16:05

Gazaniga odbranio tri penala, Đirona do pobede u nadoknadi VIDEO

Fudbaleri Đirone pobedili su posle velike drame u finišu meča Atletik Bilbao sa 2:1 (1:1) u susretu 9. kola u La Ligi.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Ispostavilo se da je bela tačka bila kao ukleta za goste, imali su dve prilike sa 11 metara, nijednu nisu iskoristili, a junak meča bio je golman domaćina Paulo Gazaniga.

Konačno, Đirona je došla do pobede baš sa bele tačke i to duboko u nadoknadi.

U fokusu u prvih pola sata igre bio je napadač gostiju Aleks Berenger koji je propustio dobru priliku u 19. minutu.

Još bolju je imai u 27. minutu kada je nad njim načinjen penal, koji je dosuđen posle gledanja VAR snimka.

Međutim, Berenger je loše izveo kazneni udarac, Paulo Gazaniga je odbranio njegov udarac.

Kazna za goste stigla je u finišu prvog dela.

Snažnim udarcem sa distance u 39. minutu Jasper Asprilja je pogodio cilj i doneo vođstvo Đironi.

Ipak, radost domaćina je kratko trajala, jer je samo dva minuta kasnije, Atletik uspeo da izjednači.

Oihan Sanset je bio priseban pred golom protivnika i pogodio za 1:1.

U nastavku, novi penal za Bilbao i to u 56. minutu.

Injaki Vilijams nije uspeo da pogodi, Gazaniga je odbranio i njegov udarac, ali je sudija poništio izvođenje, i dao novu šansu Bilbau.

Sada je odgovornost preuzeo Ander Erera, ali i on je katastrofalno šutirao i Gazaniga je odbranio i njegov udarac. Tri šuta sa bele tačke, tri odbrane!

Đirona je u 81. i 86. minutu propustila dve velike prilike, a onda je u sedmom minutu nadoknade sudija dosudio penal za domaćine.

Kristijan Stuani je bio precizan u tom devetom minutu nadoknade za konačnih 2:1.