Fudbal 30

6.10.2024.

14:25

Dva lica Dušana Vlahovića – od junaka do tragičara Juventusa VIDEO

Fudbaleri Juventusa i Kaljarija su podelili bodove u utakmici 7. kola Serije A, što je novi kiks velikana iz Torina.

Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

"Stara dama" je bila veliki favorit i to je potvrdila već u 15. minutu. Tada je dosuđen penal posle udarca glavom Gatija i igranja rukom jednog igrača gostiju.

Najstrožu kaznu je u vođstvo domaćih pretvorio srpski napadač Dušan Vlahović, koji je postigao svoj peti gol u poslednjih osam dana, u samo tri utakmice.

Međutim, ništa osim toga domaći igrači, baš kao ni Vlahović, nisu pokazali. Naprotiv.

Vlahović je čak imao i najbolju šansu na meču iz igre, odbitak koji je u 99 odsto slučajeva gol. Ali, sada nije bio zato što je loptu vrlo traljavo i nonšalantno poslao pored leve stative.

Kako su bili igrači Juventusa pasivni u napadu, Kaljari se sve više oslobađao i u nekoliko navrata u drugom poluvremenu ozbiljno zabrinuo Mikelea di Gregorija. Sve dok nije stigao do njegove mreže.

Izjednačili su gosti u 87. minutu, baš kao što su i primili gol – iz jedanaesterca. Izveo ga je Racvan Marin i doneo 1:1 onda kada je bilo prekasno za odgovor.

Već u narednom minutu je Juve ostao i sa igračem manje, jer je Francisko Konseisao dobio drugi žuti karton zbog simuliranja penala. I tu je već bilo jasno da se smeši novi kiks na domaćem terenu. Treći ove sezone.