Fudbal 0

5.10.2024.

22:40

Vanja Milinković-Savić upoznao Tirama – het-trik Francuza za pobedu Intera

Fudbaleri Intera su savladali Torino sa 3:2 na domaćem terenu, u okviru sedmog kola Serije A.

Profimedia/Marco Canoniero/Alamy Live News

Inter je sa igračem više umalo ispustio dva gola prednosti, na kraju ipak je upisao tri boda.

Torino je dobro otvorio meč, već u 14. mimutu je Samuele Riči mogao da dovede goste do vođstva, ali je njegov udarac zaustavio Jan Zomer.

Ipak, samo šest minuta kasnije, gosti su ostali sa igračem manje, Giljermo Mariapan je dobio žuti karton, a posle reakcije iz VAR sobe, preinačena je odluka u crveni karton i Inter je od 20. minuta imao igrača više.

Pet minuta kasnije, Markus Tiram je doveo Inter do vođstva posle dodavanja Alesandra Bastonija – 1:0.

Uspeo je Markus Tiram još jednom da se upiše u strelce i u 35. minutu posle asistencije Frančeska Ačerbija za 2:0, a samo minut kasnije uzvratio je Torino i ponovo se vratio na gol zaostatka.

Precizan je bio Duvan Zapata posle dodavanja Gvidasa Gineitisa – 2:1. Tim rezultatom zavšreno je prvo poluvreme.

Uspeo je Markus Tiram da dođe i do het-trika, još jednom je bio precizan u drugom poluvremenu, savladao je Vanju Milinković-Savića u 60. minutu za 3:1.

Inter je održavao prednost sve do 86. minuta, kada je Hakan Čalhanoglu napravio neoprezan start u svom kaznenom prostoru.

Odgovornost je uzeo hrvatski fudbaler Nikola Vlašić i sigurno pogodio uz desnu stativu za 3:2.

Imao je Torino šansu da se vrati i dođe do izjednačenja u poslednjih 10 minuta, ali je Inter uspeo da se odbrani i upiše tri boda.

Srpski reprezentativac Ivan Ilić je dobio šansu od 62. minuta, dok je Vanja Milinković-Savić branio čitav meč.

Inter u sledećem kolu gostuje Romi, dok Torino putuje u Kaljari.