Fudbal 0

5.10.2024.

21:35

Selta pobedila sa devetoricom – Aspas zvao saigrače da napuste utakmicu VIDEO

Fudbaleri Selte pobedili su Las Palmas u gostima rezultatom 1:0 iako su od 56. minuta igrali sa devetoricom u polju.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/Angel Medina G.

Sudija je zbog preoštrog starta najpre isključio Moribu, pokazao mu drugi žuti karton, a zbog prigovora i burne reakcije drugu javnu opomenu pokazao je i kapitenu ekipe Jagu Aspasu.

Igrao se 56. minut kada su gosti ostali bez dvojice važnih igrača, kojih neće biti u sastavu za naredni duel sa Realom.

Lider ekipe iz Viga bio je toliko isfrustriran arbitražom da je neposredno nakon što je sankcionisan, krenuvši ka svlačionici, energično pozvao saigrače da mu se pridruže i da napuste meč.

Razum je, ipak, prevladao, Aspas je izašao, sa njim i Moriba, a njihovi saigrači su ostali na terenu i režirali moguće najveći podvig od početka sezone - uspeli su da sačuvaju vođstvo sa devetoricom na terenu.

Strelac gola još u prvom poluvremenu bio je Borha Iglesijas.

Zanimljivo je bilo nakon isključenja dvojice igrača Selte, jer Las Palmas ne samo da nije napravio nijednu gol-šansu, već je u dva navrata mogao da primi i drugi gol.

Grk Anastasios Douvikas bio je tada najbliži golu, međutim nije uspeo da kruniše kontra udare gostiju i ranije reši pitanje pobednika protiv "fenjeraša" La Lige.

Tim sa Kanarskih ostrva posle devet kola nema nijednu pobedu, upisao je tek tri remija i šest poraza, a teško da će do kraja sezone imati bolju priliku da dođe do bodova od ove koja mu se ukazala protiv Selte.

Agonija se za Las Palmas se nastavlja...