Fudbal 0

5.10.2024.

21:20

Lil u velikom naletu – Avr, Real, Tuluz

Fudbaleri Lila pobedili su Tuluz posle preokreta rezultatom 2:1 u 7. kolu francuskog šampionata.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/Mohammed Badra

Bila je ovo treća vezana pobeda ekipe Bruna Genesija iza koje je trijumf za pamćenje protiv Reala u Ligi šampiona, pre toga i protiv Avra.

Snagu Lila osetio je u subotu uveče na "Pjer Moro" stadionu i Tuluz, doduše bilo je domaćim igračima potrebno mnogo muke i truda ne bi li slomili otpor gostiju.

Tuluz je preko Marokanca Zakarije Abuklala u 39. minutu poveo i na veliki odmor poneo prednost i nadu da bi možda mogao do iznenađenja protiv favorita.

Međutim, Lil je odgovorio u nastavku, preuzeli su igrači domaćeg tima utakmicu i terensku inicijativu krunisali preokretom.

Strelci su bili Englez Anhel Gomes u 57. minutu i Holanđanin Mičel Baker u 72.

Lil je sada četvrti na tabeli, sve bliži vodećim ekipama Lige 1 Monaka, PSŽ-a i Marselja i jasno je da polako, ali sigurno, kreće "u napad" na vodeća mesta i izvesnu borbu za titulu.

Ekipa koja je uspela da pobedi veliki madridski Real sasvim sigurno s pravom očekuje najviši plasman u domaćem šampionatu.