Fudbal 0

5.10.2024.

20:27

Bez golova u Liverpulu – Everton odoleo Njukaslu

Fubaleri Evertona i Njukasla, remizirali su u Liverpulu (0:0), u okviru sedmog kola Premijer lige.

Profimedia

Gosti iz Njukasla su imali inicijativu tokom čitavog meča, ali je Everton uspeo da se odbrani i dođe do boda na svom terenu.

Domaćin je dobro ušao u meč i već u 18. minutu mogao do vođstva, pogodio je Abdulaj Dokure, ali glavni arbitar je uz asistenciju iz VAR sobe poništio pogodak.

Ipak, uloge su se promenile i u 35. minutu je mogao Njukasl do vođstva. Posle loše reakcije odbrane i neopreznog starta, glavi arbitar je uz kontakt sa VAR sobom, pokazao na belu tačku.

Eron Gordon je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac odbranio Džordan Pikford.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, ostalo je 0:0 i timovi su podelili bodove.

Njukasl se nalazi na šestom mestu sa 12 poena, dok je Everton 16. sa pet bodova. “Svrake” u sledećem kolu dočekuju Brajton, dok “karamele” idu u goste Ipsviču.