Drugi trijumf Majnca na strani

Došli su fudbaleri Majnca do druge pobede u novoj sezoni Bundeslige.

Profimedia

Izabranici trenera Henriksena slavili su na Sen Pauliju na stadionu Milerntor u Hamburgu i tako su stigli do svog osmog boda koji ih je podigao na deseto mesto na tabeli.

Do ovog drugog trijumfa u sezoni, a oba su ostvarena na strani, fudbaleri Majnca su došli sa dva gola Jonatana Burkarda, dok se u listu strelaca upisao i Armindo Zib.

Iako su u prvom delu meča imali svega četiri udarca na gol, Majnc je imao prednost od 2:0. To još jednom dokazuje činjenicu da statistika ne mora ništa da znači, jer su domaći imali čak 11 udaraca, od kojih su svega tri išla u gol, dok sve što je išlo u gol u prvom delu meča završilo je u mreži golmana Nikole Vasilja, koji je ujedno u čuvar mreže reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Burkard je u petom minutu šokirao domaće navijače i doveo Majnc do prednosti, dok je Zib 11 minuta kasnije povećao prednost svog tima i tako je okončano prvo poluvreme u Hamburgu.

U drugom delu meča situacija na terenu je bila ujednačenija. Jeste San Pauli imao veći posed lopte, ali iz toga ništa nisu mogli da urade, a Majnc je ponovo iskoristio svoju šansu pa je Burkard upisao i svoj drugi gol na ovom meču.

Pokažite svoje znanje! Tipujte sve rezultate Lige šampiona

San Pauli je tako razočarao pred svojim navijačima posle premijerne pobede u Bundesligi u prošlom kolu protiv Frajburga. Uprkos ovom porazu ostali su na 15. mestu, koje je iznad zone ispadanja.

Posle reprezentativne pauze očekuje ih duel protiv Borusije Dortmund na Signal Iduna Parku.

Sa druge strane Majnc će na svom terenu dočekati Lajpcig.