Atalanta u "petoj brzini" – Retegi blistao, "mali" Vlahović upisao nove minute

Fudbaleri Atalante porazili su Đenou 5:1 u meču sedmog kola Serije A.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Ekipa Đanpjera Gasperinija nastavila je tamo gde je stala pre samo nekoliko dana u Gelzenkirhenu u Ligi šampiona protiv Šahtjora. Ukrajincima je napunila mrežu (3:0) u ekspresnom roku, uz lepršavu igru, a još gore je prošao naredni rival zahuktalog tima iz Beergama.

Blistao je ovog puta Mateo Retegi, trostruki strelac i asistent kod jednog gola za domaći sastav.

Gasperini ga je ostavio na klupi u prethodnoj utakmici, pomenutoj protiv Šahtjora, kada je ušao sa klupe, a Retegi je u subotu pokazao da mu je mesto u startnoj postavi, uz nedodirljive Lukmana i De Ketelarea.

Do 60. minuta njegov učinak bio je dva gola i asistencija, za ubedljivih 3:0, da bi u 74. minutu, iz penala, zapečatio svoju verovatno najbolju i najkonkretniju partiju u Seriji A.

U 82. minutu ustupio je mesto mladom srpskom fudbaleru Vanji Vlahoviću koji je tako upisao svoju drugu utakmicu u dresu seniorskog tima Atalante u elitnoj italijanskoj ligi.

Odigrao je već na startu sezone 15 minuta protiv Koma.

Prethodno, u 69. minutu, srpski reprezentativac Lazar Samardžić takođe je ušao sa klupe.

Bila je ovo treća pobeda Atalante, koja nije najbolje počela sezonu u Italiji, ali i na osnovu današnje predstave jasno je da Gasperinijeva "skvadra" polako ubacuje "u petu" brzinu i da ćemo u nastavku sezone gledati još sličnih, efikasnih partija osvajača Lige Evrope.