Fudbal 20

5.10.2024.

18:00

Arsenal i Siti sigurni kod kuće – goleada u Brentfordu VIDEO

Fudbaleri Arsenala su savladali Sautempton sa 3:1 na domaćem terenu, u okviru sedmog kola Premijer lige.

EPA-EFE/NEIL HALL

.Ekipa iz Londona je dominirala tokom prvog poluvremena, ali nije mogla da dođe do prednosti i na poluvremenu nije bilo promene rezultata.

Ipak, u nastavku igre prvo je Sautempton došao do vođstva, a Arsenal je na kraju posle preokreta uspeo da upiše pobedu i tri boda.

Gosti su poveli pogotkom Kameruna Arčera u 55. mimnutu, on je pogodio posle dodavanja Mateusa Fernandesa za 1:0.

Samo tri minuta kasnije Kai Haverc je uspeo da poravna rezultat posle dodavanja Bukaja Sake, da bi 10 minuta kasnije Gabrijel Martineli pogodio za 2:1, a takođe je Saka upisao asistenciju.

Saka je na kraju stavio i tačku na meč, pošto je pogodio u 88. minutu za konačnih 3:1.

Arsenal u sledećem kolu gostuje Bormutu, dok Sautempton dočekuje Lester.

Ekipa iz Londona se nalazi na trećem mestu Premijer lige sa 17 bodova, koliko ima i drugoplasirani Mančester siti, koji je u ovoj rundi savladao Fulam na svom terenu sa 3:2.

Fulam je poveo u 26. minutu pogotkom Andreasa Pereire. Preokret za Siti doneo je Mateo Kovačić golovima u 32. i 47. minutu.

Žeremi Doku je u 82. minutu postigao treći gol za šampiona Engleske, konačan rezultat postavio je Rodrigo Muniz u 89.

Reprezentativac Srbije u ekipi Fulama Saša Lukić odigrao je celu utakmicu.

Mogli smo da ispratimo i goleadu u Brentfordu, koji je na svom stadionu uspeo da nadigra Vulvse sa 5:3.

Brentford je poveo pogotkom Kolinsa u drugom minutu, ali je veoma brzo odgovorio Vulverhempton, pošto je precizan bio Kunja u četvrtom minutu.

U nastavku je Mbuemo bio precizan sa bele tačke u 20. minutu, još jednom su uspeli gosti da se vrate u meč, pošto je Larsen izjednačio na 2:2.

Ipak, do kraja prvog poluvremena u strelce se upisao Norgard, a potom i Pinok za velikih 4:2 za Brentford.

Do kraja se u strelce upisao Karvaljo u 90, minutu, a konačan rezultat je postavio Rajan Ejt Nuri u trećem minutu nadoknade – 5:3.

Vest Hem je na svom terenu u Londonu pobedio Ipsvič 4:1.

Prednost Vest Hemu doneo je Majkl Antonio golom u prvom minutu, a izjednačenje Ipsviču Lijam Delap pogotkom pet minuta kasnije. Vođstvo Vest Hemu vratio je Mohamed Kudus golom u 43. minutu.

Treći gol za Vest Hem postigao je Džarod Bouen u 49. minutu, a konačan rezultat postavio je Lukas Paketa pogotkom u 69. minutu.

Vest Hem je na 12. mestu tabele sa osam bodova, dok je Ipsvič na 17. poziciji sa četiri boda. "Čekićari" će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu u Londonu protiv Totenhema, dok će Ipsvič dočekati Everton.

Lester je uspeo da savlada Bormut minimalcem 1:0 na svom stadionu,  a jedini pogodak je postigao Fakudno Buonanote u 16. minutu.