22:38

Pićoli kralj drame u Parmi, prvi trijumf Kaljarija u sezoni VIDEO

Fudbaleri Parme i Kaljarija odigrali su uzbudljiv susret u 6. kolu Serije A.

Profimedia

U vatrenom finišu gosti sa Sardinije uspeli su da dođu do pobede od 3:2 (1:0) i tako upišu prvu pobedu od starta šampionata.

Izgledalo je da će im tri boda izmaći, jer je Parma izjednačila u 87. minutu iz penala, ali samo minut kasnije gosti su stigli do pobedonosnog gola preko Roberta Pićolija.

Ispostavilo se da je on bio junak pobede Kaljarija, koji je poveo u 34. minutu preko Nadira Zortee.

Uspela je Parma da izjednači i to u 64. minutu, a strelac je bio Denis Man na asistenciju Kulibalija.

U poslednjih 15 minuta, tri gola, prvo je Kaljari poveo u 75. minutu preko Razvana Marina.

Parmi je dosuđen penal posle gledanja VAR snimka, pa je u 87. minutu Hernani bio precizan, ali je minit kasnije veliku radost gostima doneo Pićoli.

Bio je to precizan udarac sa nekih 13 metara koji je gostima doneo važne bodove.

U narednom kolu Parma gostuje Bolonji, dok Kaljariju sledi gostovanje Juventusu.