Fudbal 2

29.9.2024.

22:41

Petrović sačuvao mrežu, Strazbur naneo prvi poraz Marseju VIDEO

Fudbaleri Strazbura slavili su protiv Marseja sa 1:0 (1:0) u susretu 6. kola francuske Lige 1.

Profimedia/Panoramic/SIPA

Izabranici trenera Lajama Roseniora naneli su tako prvi ligaški poraz ove sezone ekipi sa Velodroma, a velike zasluge za to ima i srpski golman Đorđe Petrović.

Prikazao je veoma dobru partiju i u nekoliko navrata se istakao intervencijama, posebno u 55. minutu kada je uspeo da odbrani udarac Mejsona Grinvuda u situaciji jedan na jedan.

Petrović je dobro reagovao i u 66. minutu posle udarca Nila Mopeja.

Susret je rešen u finišu prvog poluvremena  kada je na dodavanje Nanasija, Portugalac Dijego Moreira utrčao po levoj strani i preciznim udarcem savladao golmana Ruljija.

Strazbur je tako stigao do druge pobede i osmog mesta, dok je Marsej ostao na trećem mestu sa 13 bodova.