Fudbal 0

29.9.2024.

19:31

Spektakularno kolo u Nemačkoj završeno najvećim preokretom VIDEO

Fudbaleri Verdera pobedili su Hofenhajm kao gosti rezultatom 4:3 posle velikog preokreta, najvećeg ove sezone.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Hofenhajm je već do 12. minuta vodio, ne 1:0, ne ni 2:0, vodio je 3:0, na oduševljenje svojih, a na potpuni šok gostujućih navijača. Bio je to trenutak kada je malo ko na stadionu mogao i da zamisli da će gosti putovati kući pevajući, sa tri boda "u džepu".

Spektakularno 5. kolo, na kojem je u proseku po meču postignuto skoro četiri gola (3,8), kao da nije ni moglo drugačije da se završi, nego senzacionalnom goleadom i najvećim preokretom sezone.

U retko viđenoj "run and gun" predstavi, koju je ovog puta preskočio srpski reprezentativac Miloš Veljković (povreda stopala), Verder je izjednačio već do poluvremena.

Tome je i te kako doprinelo isključenje Nsokija u 18. minutu i stvari su tada polako počele da izmiču kontroli po domaći sastav.

Tri gola Verder je postigao u rasponu od 21. do 39. minuta.

Dvostruki strelac u tom intervalu bio je Danac Jans Stage, a gol koji je pokrenuo "lavinu" gostiju postigao je Argentinac Julian Malatini.

Navijači su svedočili moguće i najboljem poluvremenu viđenom ove sezone, od 3:0 do 3:3, mada, ako znamo da su to Nemci i njihov fudbal, pitanje je vremena kada ćemo ponovo gledati nešto slično.

Stage je danas odigrao utakmicu karijere.

Danac je bio rešen da se proslavi, vrebao je na novu šansu, i dočekao je već u 49. minutu kada je iskoristio ubačenu loptu sa leve strane, uhvatio je "iz prve" i matirao golmana Hofenhajma.

Bio je to vrhunac ove zaista neverovatne utakmice, koja je do kraja protekla u nešto opreznijoj igri gostiju i neubedljivim pokušajima domaćih da se povrate od šoka.