Fudbal 14

29.9.2024.

23:18

Atletiko u 96' preživeo Real – veliki skandal obeležio "Madrilenjo" VIDEO

Fudbaleri Atletika i Reala podelili su bodove u 273. "Madrilenju", pošto su u uzbudljivom okršaju remizirali rezultatom 1:1 (0:0).

EPA-EFE/Ballesteros

Meč na stadionu "Vanda Metropolitano" obeležio je prekid koji je usledio u 69. minutu kada se na udaru domaćih navijača našao golman Reala Tibo Kurtoa.

Utakmica je tada bila prekinuta na 15 minuta i igrači su u tom periodu bili u svlačionici, dok se nisu stekli uslovi da se derbi nastavi.

Atletiko – Real 1:1 (0:0)
Korea 90+6 – Militao 64

Stadion: "Vanda Metropolitano"
Sudija: Mateo Ferer Buskets

Real je ostao na drugom mestu sa tri boda manje od Barselone, dok je Atletiko iza njih sa dva manje od gradskog rivala, odnosno, pet u odnosu na Katalonce.

Kao i obično, utakmica madridskih rivala bila je puna tenzije, oštrih duela i tempa. Svega smo videli u prvom poluvremenu, ali ne i pogodak.

Najbolju šansu imao je Hulijan Alvares za Atletiko kada je utrčao u kazneni prostor sa leve strane i gađao bliži ugao, ali je Kurtoa to ukrotio.

Real je zapretio u nekoliko navrata sa distance, činili su to Valverde i Belingem, ali je Jan Oblak ostao nesavladan.

U nastavku smo videli manje fudbala, a više svađa na terenu, ali smo dobili vodeći pogodak u 64. minutu.

Luka Modrić je iz slobodnog udarca pokrenuo akciju dodavanjem ka Vinisijusu na levoj strani. Brazilac je u situaciji jedan na jedan prošao Rodriga de Pola i centrirao, a na drugoj stativi je loptu primio i uputio ka golu Eder Militao. Ona je zakačila igrača u bloku i prevarila Oblaka, te je tako Real došao do vođstva.

To je do te mere iznerviralo navijače Atletika da su iskoristili prvu priliku da sa tribina pošalju sve i svašta ka svom bivšem golmanu Tibu Kurtoi.

Postoje naznake da ih je on nekim gestom isprovocirao, ali nema opravdanja za kesu punu izmeta i puno upaljača koji su poleteli ka Belgijancu.

Zbog toga je sudija Ferer Buskets odlučio da igrače povuče u svlačionicu i prekine "Madrilenjo" na čak 15 minuta, uz upozorenje da će i najmanji naredni incident značiti trajni prekid meča.

Igrači su se potom vratili, ponovo zagrejali, a Atletiko je krenuo na sve ili ništa.

Imao je šanse preko Koree i Lina, ali Kurtoa je to osujetio. Međutim, u 95. minutu je bio nemoćan.

Rezervista Anhel Korea je pobegao Ridigeru, nije ga stigao ni Militao pre nego što je, uz dosta sreće, savladao Kurtou.

Gol je najpre poništen zbog ofsajda, ali ga je potom VAR potvrdio, jer nije bilo nedozvoljene pozicije Argentinca.

U samoj završnici je direktan crveni karton dobio Markos Ljorente, ali više nije bilo vremena za promenu rezultata, te su bodovi u ovom "Madrilenju" bili podeljeni.

Sva dešavanja iz madridskog derbija pratili smo iz minuta u minut putem Live blog na B92.sport:

Kraj!

Neverovatan "Madrilenjo" doneo je puno uzbuđenja i pravu ludnicu u remiju Atletika i Reala rezultatom 1:1.

23:16

90+9' Crveni karton!

Dobio ga je Markos Ljorente zbog pogibeljnog starta.

VAR je to potvrdio i dileme nikakve nema.

23:15

Evo za koliko nije bilo ofsajda:

23:13

96' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!

LUD-NI-CA!

Anhel Korea je pobegao Ridigeru i postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Potom je VAR proveravao ovu odluku i ofsajda nije bilo, te je gol priznat.

Atletiko je izjednačio u 95. minutu!

23:08

Očekivano velika nadoknada

Igraće se još osam minuta u Madridu.

23:08

90+1' Grizman iz slobodnog udarca