UŽIVO Rodrigo propustio najbolju šansu u "Madrilenju"!

Ove večeri se u prestonici Španije igra čuveni "Madrilenjo" između Atletika i Real Madrida.

Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Biće ovo borba za drugu poziciju, koju trenutno zauzima Real sa 17 bodova, dok Atletiko ima dva manje.

Oba rivala su u dobroj seriji rezultata, a Real je nanizao pet pobeda u svim takmičenjima.

Atletiko – Real

Stadion: "Vanda Metropolitano"
Sudija: Mateo Ferer Buskets

Poslednji poraz "kraljevi" su doživeli u januaru 2024. godine upravo od Atletika u finalu Kupa kralja. Posle produžetaka je bilo 4:2 za tim Dijega Simeonea.

Najveći problem za Real svakako će biti izostanak Kilijana Mbapea, koji će pauzirati naredne tri sedmice.

Domaći navijači su ove večeri na stadionu "Vanda Metropolitano" priredili spektakularnu atmosferu.

Sva dešavanja iz madridskog derbija pratićemo iz minuta u minut putem Live blog na B92.sport:

Uživo

20:02

Semafor

ATL   RMD
  0 : 0

22:19

60' Mali prekid zbog sudara Rodriga i Himenesa

Zakucao se Brazilac u Urugvajca, koji je ostao da leži ugruvan.

Ukazuje mu se pomoć i zbog toga nema fudbala u ovim momentima.

22:10

58' Atletiko kreće ofanzivnije

Simeone poziva publiku u pomoć, kao da kreće u juriš, dok njegovi igrači kontrolišu loptu na sredini terena i traže rupu u odbrani Reala.

22:09

51' Rodrigo promašuje najbolju šansu na meču

Izigrali su "kraljevi" protivničke igrače na malom prostoru.

Modrić je pronašao potpuno samog Rodriga na ivici kaznenog prostora koji je iz prve šutira, ali preko gola.

Morao je bolje Brazilac i otišla je u nepovrat najbolja prilika u dosadašnjem toku utakmice.

22:07

22:05

47' Sada Atletiko traži penal

Šutirao je Hulijan Alvares, a u bloku je pogodio Valverdea.

Tražili su domaći igranje rukom, ali su Urugvajcu ruke bile iza leđa i nije imao nameru da njima pokrije prostor.

Igra se dalje.

22:04

46' Nastavljen je madridski derbi

I to kornerom za Atletiko već posle 15-ak sekundi igre.