Fudbaleri Totenhema nastavljaju sa dobrim grama i pobedama.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Izabranici Anhea Postekoglua slavili su u derbiju u 6. kolu Premijer lige na Old Trafordu protiv Mančester Junajteda 0:3 (0:1), dominantnom i efikasnom igrom od početka do kraja.

Tako su stigli do četvrtog uzastopnog trijumfa u svim takmičenjima, a što se tiče domaćina, bilo je to još jedno košmarno veče.

Mančester j. - Totenhem 0:3 (0:1)

Stadion: Old Traford. Sudija: Kris Kavana. Strelci: Džonson u 3, Kuluševski u 48. i Solanke u 77. minutu

Katastrofalna igra, sijaset grešaka, problemi na sve strane, a posle svega postavlja se pitanje hoće li Erik ten Hag preživeti na klupi posle trećeg poraza od početka sezone u Premijer ligi.

Totenhem je od prvog minuta krenuo furiozno, odmah su napali domaćina koji je uspavano ušao u meč i već posle prve greške, stigla je kazna.

Igrao se treći minut, sevnula je kontra koju je povukao štoper Miki van de Ven. Ostalo mu je samo da posluži kao na tacni Brenana Džonsona koji je lako zatresao mrežu i postigao četvrti gol na poslednja četiri meča.

Ono što je usledilo, bile su neviđene muke za Ten Haga i njegov tim.

Totenhem je dominirao u svim segmentima igre, stvarao šanse i neverovatno je kako se mreža domaćina nije zatresla još koji put do kraja prvog dela.

Onana je u 11. minutu spasao gol posle prilike za Džejmsa Medisona, potom je minut kasnije pripretio i Udogi.

Džonson je u 20. minutu pogodio stativu, da bi dva minuta kasnije na drugoj strani prvu šansu za Junajted propustio Džošua Zirkze.

Mazrau je u 27. minutu sprečio da lopta dođe do Vernera i tako spasao siguran gol, da bi i Romero u 33. za koji milimetar bio neprecizan.

MANČESTER JUNAJTED: Onana, Mazraui, De Liht, Martines, Dalo, Maino (od 45. Maunt, od 85. Dijalo), Ugarte (od 73. Eriksen), Garnačo, Fernandeš, Rašford (od 73. Hojlund), Zirkze.

TOTENHEM: Vikario, Poro, Romero, Ven de Ven (od 81. Dragušin), Udogi, Kuluševski, Betankur, Medison (od 77. Sar), Džonson (od 76. Mur), Solanke, Verner (od 77. Bergval).

Junajted je drugu priliku imao u 37. minutu kada je posle volej udarca Alehandro Garnačo pogodio stativu, da bi se Verner obrukao dva minuta kasnije kada je bio sam pred Onanom, ali ga golman Junajteda odbranio njegov udarac.

Da sve bude gore po "crvene đavole" sudija Kris Kavana je u 41. minutu isključio kapitena Bruna Fernandeša i to je jasno odredilo dalji ok utakmice.

Samo što je krenuo drugi deo, ponovo u trećem minutu, Totenhem je duplirao prednost.

Ovog puta Džonson je asistirao, a Dejan Kuluševski sa par metara lako savladao Onanu za 0:2.

Poro i Verner su imali nove prilike u roku od samo tri minuta, da bi na drugoj strani šansu imao i Lisandro Martinez u 60. minutu.

Ipak, sve je bilo gotovo kada su gosti u 77. minutu postigli i treći gol.

Posle kornera koji je izveo Bergval, Dominik Solanke je bio najsnalažljiviji pred golom za velikih i konačnih 0:3.

Sve detalje sa ovog susreta mogli ste da pratite uživo uz live blog B92. sport.

Meč je završen pobedom gostiju od 0:3.

Zasluženo i ubedljivo, mada su ruku na srce imali i prilike za daleko ubedljiviju pobedu.

Zvižduci igračima Junajteda, Erik ten Hag će se naći u teškoj poziciji posle još jednog teškog poraza.

19:22

90+5 Pokušaj Mura

Rezervista Mur je pokušao sa distance, za malo je bio neprecizan.

Ostaje 0:4.

19:22

Još šest minuta

Kris Kavana je produžio susret za šest minuta.

19:21

90' Nova šansa

Mogao je Totenhem i do četvrtog gola, Onana je odbranio posle prodora Solankea.

19:16

89' Prazne se tribine

Tužno deluju tribine na Old Trafordu.

Dobrano su se ispraznile pre kraja meča...

19:14

85' Ušao i Dijalo

Nova izmena kod domaćina.

Amad Dijalo ulazi umesto Mejsona Maunta.

19:13

83' Maunt dobio udarac

Sada je u toku prekid jer je Mejson Maunt na zemlji.

Dobio je udarac u glavu.

19:12

81' Izašao Van de Ven

Postekoglu je zamenio i Mikija Van de Vena, na terenu je Dragušin.

Sjajno je odigrao Holanđanin.

U međuvremenu, počeo je žestok pljusak na Old Trafordu, a dobar broj domaćih navijača već je napustio station.

Ne piše se dobro posebno Eriku ten Hagu.