Fudbal 1

29.9.2024.

16:59

Delap sa dva hica sprečio trijumf Aston Vile VIDEO

Fudbaleri Ipsviča i Aston Vile odigrali su nerešeno 2:2 (1:2) u susretu 6. kola Premijer lige.

Profimedia

Novajlija u Premijer ligi je pružio odličan otpor gostima koji su se pobedom mogli naći na drugoj poziciji iza vodećeg Liverpula, ali najzaslužniji što se to nije dogodilo je napadač Ipsviča Lajam Delap.

Talentovani 21-godišnji napadač postao je najmlađi igrač u istoriji kluba koji je na dva meča kod kuće zaredom uspeo da se upiše u strelce.

Ovog puta, protiv ekipe iz Birmingema, postigao je oba gola za Ipasvič koji je tako stigao do četvrtog remija u sezoni i ni posle šest mečeva ne zna za pobedu u elitnom rangu.

Delap je doneo prednost Ipsviču u osmom minutu posle dugog i strpljivog napada domaćina, na dodavanje Klarka odlično je reagovao i poslao loptu u mrežu.

Nije mnogo trebalo da gosti reaguju, već u 15. minutu preko Morgana Rodžersa uspeli su da izjednače, da bi poveli golom reprezentativca Engleske Olija Votkinsa u 32. minutu i sa prednošću otišli na odmor.

Ipsvič je u nastavku uspeo da stigne do boda i to u 72. minutu posle odlične kontre koju je realizovao Delap za konačnih 2:2.

Ipsvič je do kraja dodao gas, imao nekoliko odličnih prilika i za potpuni preokret, ali je rezultat ostao nepromenjen.

U narednom kolu Ipsvič gostuje Vest Hemu, dok Aston Vila dočekuje Mančester junajted.