Fudbal 0

29.9.2024.

16:54

Gol Lazovića nije značio Veroni – veliki preokret Rome VIDEO

Odigrane su još dve utakmice 6. kola italijanske Serije A, a u jednoj je bivši srpski reprezentativac Darko Lazović bio strelac.

Profimedia

Kapiten Verone je postigao gol za svoj tim u porazu od Koma rezultatom 3:2 (1:0).

Njega je u senku bacio Patrik Kutrone, koji je timu Seska Fabregasa dva puta donosio prednost, u 43. i 72. minutu.

Lazović je u 53. minutu iskoristio jedanaesterac koji je prethodno skrivio Serđi Roberto, ali to na kraju nije mnogo vredelo njegovom timu.

Verona je od 64. minuta igrala sa igračem manje jer je Tomas Suslov uspeo da zaradi dve javne opomene u razmaku od tri minuta.

To je Komo iskoristio i u 72. minutu preko pomenutog Kutronea došao do ključnog vođstva.

Tačku je stavio Andrea Beloti u 89. minutu za konačnih 3:1, iako je u četvrtom minutu nadoknade Lamburd uspeo da smanji na konačnih 3:2

U isto vreme, Roma je u Rimu slavila trijumf protiv Venecije, ali posle velikog preokreta "iz dvojke u keca" – 2:1 (0:1).

Gosti su vodili od 44. minuta golom Finca Pohjanpala, a početkom drugog poluvremena imala i nekoliko velikih šansi da tu prednost uveća. Čak joj je i poništen pogodak Busija, zbog malog ofsajda u začetku akcije.

Kako je vreme odmicalo, tim Igora Jurića je bivao sve ofanzivniji, a do izjednačenja je stigao u 74. minutu uz dosta sreće. Brajan Kristante je šutirao sa distance, lopta zakačila igrača u bloku i odbila se tačno preko golmana Venecije u mrežu.

To je dalo dodatna krila "vučici", koja je u 83. minutu uspela da dođe do velikog preokreta i čitavog plena. Pizili je odlično skočio i glavom doneo konačnih 2:1 i veliku radost na "Olimpiku".