Fudbal 0

29.9.2024.

14:29

Spektakl u Torinu – pet golova i pobeda Lacija

Fudbaleri Lacija su savladali Torino sa 3:2 u gostima, u okviru šestog kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Ekipa iz Rima je uspela da dođe do prednosti u prvom poluvremenu, a potom u drugom delu meča potvrdi pobedu i upiše tri boda.

Ovo je ujedno i prvi poraz Torina ove sezone u italijanskom šampionatu posle tri pobede i dva remija.

Lacio je do prednosti došao u osmom minutu, kada je Portugalac Nuno Tavareš proigrao nekadašnjeg fudbalera Arsenala i Marseja Matea Genduozija, koji je pogodio za 1:0.

Šansu da dovede Torino do izjednačenja je imao srpski reprezentativac Ivan Ilić, kada je u 41. minutu gađao pod prečku, ali je Ivan Provedel uspeo da odbrani njegov udarac.

Lacio je uspeo da zadrži prednost do poluvremena, a onda je u 60. minutu udvostručio vođstvo. Pogodio je Bulaj Dija na asistenciju Gustava Isaksena za 2:0.

Samo sedam minuta kasnije, uspeo je Torino da se vrati u meč i umanji zaostatak. Gol je postigao Če Adams na asistenciju Nikole Vlašića.

U 74. minutu je isključen trener Torina, Paolo Vanoli posle dva brza žuta kartona.

Čuvao je prednost Lacio sve do 89. minuta meča, a onda je Tižani Noslin uspeo još jednom da udvostruči prednost Lacija, posle asistencije Matijasa Vesina.

Konačan rezultat i nadu od tri minuta za Torino da eventualno dođe do izjednačenja i boda, doneo je Saul Koko u drugom minutu nadoknade – 2:3, ali nije ostalo dovoljno vremena da se domaća ekipa vrati u meč.

Srpski reprezentativac Ivan Ilić je odigrao čitav meč za Torino, dok je Vanja Milinković-Savić bio van sastava.

U sledećem kolu Lacio dočekuje Empoli, dok Torino gostuje Interu.