Fudbal 0

28.9.2024.

23:10

Talični Monako – pobeda u 90+8' za vrh tabele

Fudbaleri Monaka savladali su Monpelje na svom stadionu rezultatom 2:1 u šestom kolu Lige 1 i poravnali se u vrhu tabele sa Pari Sen Žermenom.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Ekipa trenera Adija Hitera iskoristila je igrača više u nadoknadi vremena, izvršila snažan pritisak na odbranu gostiju i u poslednji čas, u poslednjem minutu dodatnog vremena, maltene u poslednjem napadu, matirala golmana rivala i došla do pobede.

Strelac pobedonosnog gola bio je Lamin Kamara.

Bio je to perfektan udarac po zemlji, posle kojeg je lopta pogodila stativu i završila u mreži golmana Monpeljea Dimitrija Bertoa, za preokret i za pobedu predstavnika Francuske u Ligi šampiona.

Monako će 22. oktobra ugostiti Crvenu zvezdu, očito u vrlo dobrom raspoloženju posle sjajnog početka sezone.

Hiterov tim je bez poraza u šest kola, sa učinkom 5-1-0 i gol-razlikom 12:3.

Novi trijumf je bio možda i najteže izvojevan do sada, jer su gosti vodili od 16. minuta preko Nzingule, a imali su i pogođenu stativu u finišu meča, kada je Savanije gađao iz slobodonog udarca.

Stativu je pre toga, takođe u drugom delu meča, pogodio napadač domaćih Balogun, koji je bio strelac izjednačujućeg gola u 32. minutu.

Dugo je Monako tražio priliku da preokrene u otvorenoj igri sa rivalom, nisu ni gosti bili bezopasni, ali su posustali pod naletima sjajnih igrača domaćeg tima, konačno i poklekli kada su ostali sa desetoricom u polju posle isključenja Kulibalija.