Fudbal 5

28.9.2024.

22:38

Samardžić golčinom spasao Atalantu u LŠ derbiju VIDEO

Srpski fudbaler Lazar Samardžić spasao je poraza Atalantu na gostovanju kod Bolonje – 1:1.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia

Samardžić je postigao jako sjajan gol u 90. minutu i tako postavio konačan rezultat ovog derbija timova, koji Italiju predstavljaju u Ligi šampiona.

On je na terenu bio od 45. minuta, kada je u igru ušao umesto povređenog Brešijaninija.

Nakon "nule" u prvom poluvremenu, već u 46. minutu Kastro je postigao lep gol za veliko slavlje domaćih.

Lukumi je isključen samo šest minuta kasnije, ali to gosti iz Bergama nikako nisu uspeli da iskoriste.

Dugo su pokušavali da probiju bedem Bolonje, da bi u tome i uspeli u 90. minutu, kada je Samardžić pokazao kakvom "levicom" raspolaže.

Ovo je bio i prvi gol Samardžića u dresu novog kluba po dolasku iz Udinezea proteklog leta.

Atalanta i Bolonja su poravnati na sredini tabele sa po sedam bodova, što je pet manje od vodećeg Juventusa.