Fudbal 2

28.9.2024.

22:56

Barsa pregažena u Pamploni – Hrvat junak Osasune VIDEO

Fudbaleri Osasune šokirali su Barselonu i savladali je rezultatom 4:2 (2:0) u utakmici 8. kola španske LaLige.

EPA-EFE/Villar Lopez

Debaklu Katalonaca, kakvom se ni najveći optimisti u Pamploni nisu nadali, "kumovao" je hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

Napadač Osasune je postigao dva od četiri gola u istorijskoj noći za pamćenje Osasune.

Prvi je Hrvat postigao u 18. minutu posle centaršuta Brajana Saragose, a omaleni krilni napadač je 10 minuta kasnije izveo majstoriju za 2:0.

Dobio je pas iza leđa odbrane od Ibanjesa, stuštio se ka golu, a onda "zarolao bubamaru" kao na malom fudbalu i smestio je u praznu mrežu.

Barsa je u nastavku krenula na sve ili ništa i u 53. je posle dve velike greške u nizu golmana Serhija Erere uspela preko Pau Viktora da prepolovi zaostatak.

To je gostima dalo još veći elan za nastavak meča, ali je Osasuna pokazala snagu i uspela da prebaci težište igre na suprotnu stranu terena.

U nekoliko navrata su njeni napadači ulazili u kazneni prostor, padali i tražili penal, a u 72. minutu su ga konačno i dobili. Tada je Budimir sigurno izveo najstrožu kaznu i postigao svoj drugi pogodak za 3:1.

Pet minuta pre kraja stavljena je tačka, pošto je Bretones postigao fenomenalan pogodak za ogromnih 4:1.

To je u 89. uspeo da ublaži Lamin Jamal još jednim veoma lepim golom na ovom susretu, ali više nije bilo vremena za Barselonu da dodatno "zakuva".

Barsa je, posle maksimalnih sedam pobeda, doživela prvi poraz u novoj sezoni. Ostaće na prvom mestu sa 21 bodom.

Osasuna je sakupila 14 i trenutno se nalazi na šestoj poziciji na tabeli.