Fudbal 1

28.9.2024.

21:20

Het-trik Dejvida – Lil ima "atomsko oružje" za Real

Napadač Lila Džonatan Dejvod postigao je sva tri gola za Lil u pobedi nad Avrom 3:0 u meču 6. kola Lige 1.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Kanadski napadač potvrdio je vrhunsku formu i ovog puta, dugo već je daleko najubojitiji golgeter ovog francuskog tima, a sada je bilo vrlo važno da pokaže svo svoje umeće, jer je Lil bio bez pobede pet mečeva zaredom (na dva fronta).

Od tog broja utakmica, četiri su bili porazi.

Avr je bio idalan rival da se crna serija prekine, a Dejvid je već do poluvremena sa dva gola, oba na asistenciju Marokanca Osame Sarauija, usmerio meč u željenom pravcu po goste.

Mreža Avra tresla se u 23. i 35. minutu.

U nastavku, tačnije u 79. minutu, kanadski golgeter zaokružio je svoju sjajnu partiju het-trikom, tada na asistenciju reprezentativca takozvane reprezentacije Kosova Edona Žegrove.

Dejvid se sa ova tri gola popeo do drugog mesta liste strelaca Lige 1, ukupno je postigao pet, a ispred je samo Bredli Barkola iz Pari Sen Žermena sa golom više na svom kontu (dvostruki strelac u ovom kolu).

Lil se tako vratio na pobedničku stazu, u pravi čas, pred najveću utakmicu sezone - sa madridskim Realom na svom terenu već 2. oktobra u okviru Lige šampiona.

Francuski tim je u prvom kolu poražen od Sportinga u gostima 2:0.