Fudbaleri Intera imali su lepu uvertiru pred okršaj sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona (utorak, 21.00).

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
EPA-EFE/Gabriele Menis

Aktuelni prvak Italije je slavio na gostovanju kod Udinezea (3:2), u okviru šestog kola Serije A.

Kapiten Lautaro Martines bio je u centru pažnje, pošto je postigao prva dva gola u novoj sezoni.

Inter je do vođstva na "Friuliju" stigao već u prvom minutu, kada je Davide Fratezi zatresao mrežu "zebri", ali je Kristijan Kabasele u 35. vratio rezultat na početak.

Martines je tik pred odlazak na pauzu, u trećem minutu nadoknade savladao Maduku Okojea, da bi isto učinio i na startu nastavka, u 47. minutu.

Imali su "nerazuri" nekoliko šansi da stave tačku na ovaj susret, pre nego što je Lorenco Luka u 83. minutu uneo dramu u okršaj.

Ipak, do kraja utakmice promene na semaforu više nije bilo, tako da se Inter izjednačio na čelu tabele sa Torinom i Milanom, koji, takođe, imaju po 11 bodova.

Udineze je upisao drugi poraz zaredom i sada je peti sa 10 poena.