Fudbal 0

23.9.2024.

23:00

Čitava utakmica stala u 80 sekundi, a onda... VIDEO

Fudbaleri Majorke savladali su Betis rezultatom 2:1 u poslednjem meču šestog kola španskog šampionata.

Profimedia

Oba gola u prvom poluvremenu viđena su unutar prvih 10 minuta i to u rasponu nešto dužem od svega jednog.

Ponovo je pogodio Đovani Lo Selso, kada je u sedmom minutu postigao efektan gol sa distance.

Samo 80 sekundi kasnije, na semaforu je već bilo 1:1.

Gosti su krenuli sa centra i jedna duga lopta je pronašla Kajla Larina. Kanađanin se lako oslobodio protivnika, iako je bio udvojen.

To je oslobodilo prostor za 36-godišnjeg Danijela Rodrigesa kog je Larin proigrao, a ovaj usamljen pred protivničkim golom nije imao težak posao.

Rezultat se dugo nije menjao, pa tako ni razlika na tabeli između ova dva tima. I slutilo je da će tako i ostati.

Gosti nisu odustajali i do potpunog preokreta su stigli u četvrtom minutu nadoknade.

Rezervista Valeri je pratio akciju posle kornera i iz drugog plana se ubacio za veliko slavlje Majorke i nevericu Manuela Pelegrinija.

Majorka sada ima 11 bodova i sa trećom pobedom u poslednja četiri meča su stili do pete pozicije. Betis je 11. sa osam bodova.

U narednom kolu Valjadolid će ugostiti Majorku, a Las Palmas Betis.