Fudbal 0

22.9.2024.

23:04

Matić akter "najluđeg" meča u Francuskoj VIDEO

Fudbaleri Olimpika iz Marselja pobedili su kao gosti imenjaka iz Liona 3:2 iako su od petog minuta imali igrača manje.

Izvor: B92.Sport

Profimedia

Vrhunac ovog, bez dileme najuzbudljivijeg meča u dosadašnjem delu sezone, desio se u šestom minutu nadoknade vremena kada je engleski fudbaler Džonatan Rouv majstorski postigao pobednički gol za goste.

On je u 79. minutu ušao sa klupe, zamenio sunarodnika Mejsona Grinvuda, a onda se proslavio postigavši svoj prv gol za Marselj!

Sjajno je probio po levoj strani, ušao ka sredini odakle je poslao neodbranjiv udarac desnom nogom u dalji ugao gola Liona. Tako je i utišao domaće navijače koji su samo dva minuta ranije slavili poravnanje svog tima u režiji Rajana Čerkija.

Niko, ipak, nije ni pretpostavljao da će Lion biti u situaciji da uopšte juri vođstvo rivala, na kraju i da izgubi meč, jer je već od 5. minuta imao igrača više. Igrač Marselja, Argentinac Leonardo Belerdi zaradio dve javne opomene u 1. i u 5. minutu, pa je morao napolje.

Ne pamti se kada je neki igrač ovako rano isključen u Francuskoj.

Lionu se ukazala šansa da materijaluzuje brojčanu nadmoć u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, međutim tragičar je bio kapiten Lakazet, koji je promašio penal.

Nasatavak je doneo neverovatna uzbuđenja.

Domaći su konačno iskoristili prednost igrača više, Hrvat Duje Ćaleta-Car je doneo vođstvo, međutim odgovor gostiju bio je dvostruko bolan po Lion, stigao je preko "džokera" Pola Lirole.

Profimedia

Ovaj momak, Španac, ušao je u igru u 46. minutu, u 69. je izjednačio, a u 82. asistirao Ulisesu Garsiji za preokret i šok za većinski deo navijača u Lionu (navijačima gostiju bio zabranjen dolazak na ovo gostovanje).

Sama završnica, već opisana u prvim redovima ovog izveštaja, bila je u hičkokovskoj režiji, na kraju veliku pobedu slave gosti koji nose u Marselj tri boda osvojena u neverovatnoj utakmici protiv velikog rivala.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić igrao je do 83. minuta, kada ga je zamenio strelac gola za 2:2, Rajan Čerki.