Fudbal 0

22.9.2024.

20:40

Gvardiola: "Ne šaljemo više kapitena kod sudije"

EMnadžer Mančester sitija Pep Gvardiola bio je, na kraju, zadovoljan osvojenim bodom u derbiju sa Arsenalom.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Šampion je poravnao rezultat u osmom minutu nadoknade i tako izbegao poraz, koji je bio "na vidiku", nakon što je Arsenal maltene do samog kraja odolevao udrima "građana".

Na kraju, potpuno zasluženo Siti je uzeo bod.

"Definitivno zasluženo", bila je prva reakciaj Gvardiole na konstataciju novinara da je njegov tim zaista zaslužio gol.

Iako je Siti dugo čekao na drugi gol, uprkos velikoj inicijativi, Pep nije toliko brinuo jer je lopta sve vreme bila u nogama njegovih igrača.

"Nijednog trenutka nismo gubili kontrolu, sudija je imao razloga da produži sedam minuta, to se dešava, mečevi su se igrali i duže, bili smo svedoci toga i prošle sezone. Tako je, kako je. Imali su plan, nije lako igrati protiv ekipe koja se konstatntno brani, i sve čestitke Arsenalu, jer su se branili tako kompaktno, pravili blokove, nema šta da se kaže za njihovu igru. Na kraju, kreirali smo dovoljno šansi što nije lak posao u takvim oklnostima. Oni su dosta vremena proveli ležeći na travi, mi smo sve vreme bili u igri, bili stalno na lopti, na kraju smo imali sreće da dam golo na samom kraju iako je moralo ranije, iako smo zaslužili ranije", kaže Pep.

O Halandovih 100. golu u 105. utakmica kaže:

"Verujem mu, sve sam ih viedo", nasmejao se na svoju šalu, pa se nadovezao:

"Neverovatan je, ta akcija je zapravo bila sjajna... Počeli smo zaista dobro utakmicu, postigli su potom gol, nije da se nismo dobro branili, Kalafijori je dao zaista lep gol, nema šta da se kaže. Dobar bod za nas, idemo dalje".

Igrači Sitija su se žalili kod sudije Olivera posle primljenog gola za 1:1, a Gvardiola je objasnio i zbog čega:

"Sledeći put kada sudija bude tražio da mu kapiteni priđu da razgovara sa njima nećemo slati našeg kapitena, jer onda ne stigne da se vrati na svoju poziciju, kako bismo izbegli brze akcije i pasove protivnika, kao što je to Arsenal uradio", pojasnio je Gvardiola.