Fudbal 2

22.9.2024.

19:23

Zvezdin rival u LŠ razneo Dortmund! VIDEO

Fudbaleri Štutgarta razbili su Borusiju Dortmund rezultatom 5:1 u četvrtom kolu Bundeslige.

Profimedia

Štutgart, inače rival Crvene zvezde u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona, upisao je drugu pobedu u nemačkom prvenstvu ove sezone, dok je Dortmund pretrpeo prvi poraz.

Utakmica nije mogla bolje da počne po domaćina, pošto je poveo već u četvrtom minutu preko Undava.

Prednost je duplirana već u 21. minutu, a strelac je bio Demirović.

Na poluvreme se otišlo sa 2:0 za Štutgart.

Milo je u 62. minutu povisio na 3:0, a kakvu-takvu nadu gostima je u 75. minutu dao Girasi.

Ipak, usledio je novi "hladan tuš" za "milionere" posle dva gola u deset minuta.

U 80. minutu je rešio pitanje pobednika Ture, da bi u 90. drugi gol na meču postigao Undav za konačnih 5:1.

Štutgart, podsetimo, gostuje Crvenoj zvezdi u Ligi šampiona u petom kolu, 27. novembra.