Fudbal 0

22.9.2024.

14:37

Debitant Gudmundson dva puta sa penala za preokret i prvu pobedu Fiorentine

Fudbaleri Fiorentine upisali su pobedu protiv Lacija posle preokreta rezultatom 2:1 u meču petog kola Serije A.

Profimedia

Gosti iz Rima su bolje ušli u meč nakon što je Nuno Tavareš nasatvio sa sjajnim nastupima u dresu "nebesko plavih" i asistirao za pogodak Marija Hila u 41. minutu meča.

Domaćin na "Artemio Frankiju" je napravio dvostruku promenu, a jedan od onih koji su ušli je bio i Albert Gudmundson koji se oporavio od povrede.

Problematični Islanđanin je bio siguran dva puta sa "bele tačke" u 49. i 90. minutu i tako na debiju u dresu novog kluba doneo preokret i tri boda.

Sada ih "Viola" ima ukupno šest, a ovo im je bila ujedno i prva pobeda u sezoni. Lacio ostaje na sedam bodova.

U narednom kolu Fiorentina gostuje Empoliju, a Rimljani u Torinu istoimenom timu.