Fudbal 1

21.9.2024.

22:56

Autogol Kurtoe, pa veliki preokret Reala VIDEO

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Espanjol rezultatom 4:1 u 6. kolu španske LaLige.

EPA-EFE/Piotr Nowak

Real Madrid je pobedio Espanjol posle preokreta i došao do četvrte pobede u Primeri u sezoni 2024/25, ovoga puta pred svojim navijačima.

Porazili su katalonsku ekipu sa 4:1 i zauzeli drugo mesto, odmah iza neporažene Barselone.

Nije ovo bilo glatko, Real je morao da se pomuči da bi došao do pobede. U prvom poluvremenu golova nije bilo, a onda je u drugom sve krenulo loše.

Tibo Kurtoa je u 54. minutu postigao autogol i doneo Espanjolu ogromnih 1:0 na stadionu Real Madrida.

Kao da je ova greška trgla igrače Reala. Posle ovog primljenog gola je prošlo samo četiri minuta dok Karvahal nije doneo izjednačenje.

Potom je Rodrigo u 75. minutu postigao gol za preokret Reala i veliku radost njihovih navijača, a prednost je uvećana samo tri minuta kasnije preko Vinisijusa.

Za konačnih 4:1 i zacementiranu pobedu Reala postarao se Kilijan Mbape, koji je u 90. minutu realizovao penal.