Fudbal 1

21.9.2024.

17:57

Liverpul bez milosti protiv Bornmuta – Lukiću samo poluvreme protiv Njukasla VIDEO

Fudbaleri Liverpula su posle pobede u Milanu na startu Lige šampiona u istom ritmu nastavili i u petom kolu Premijer lige.

Profimedia

Redsi su hteli da se iskuše pred svojim navijačima za poraz od Notingem Foresta u prošlom kolu na Enfildu od 1:0, deluje da su u tome uspeli.

Liverpul je do prvog gola stigao u 26. minutu kada je Luis Dijaz otključao mrežu Bornmuta, a posle uvodnog gola Kolumbijca do kraja poluvremena, ekipa Arne Slota je još dva puta zatresla mrežu rivala.

Samo dva minuta kasnije isti igrač je povećao prednost Redsa, da bi u 37. minutu Darvin Nunjes pogodio pravo u metu i tako poslao ekipe na poluvreme sa rezultatom 3:0.

Fulam je na iznenađenje mnogih uspeo da savlada Njukasl na svom terenu.

Igra dobro ekipa iz Londona, za koju je i na ovom meču utakmicu započeo srpski reprezentativac Saša Lukić.

Raul Himenes je posle samo pet minuta igre doveo Fulam do prednosti, a do kraja prvog dela meča Emil Smit Rou je duplirao vođstvo ekipe sa obale Temze.

Njukasl se nije predavao pa je posle manje od 60 sekundi smanjio prednost domaćih, tačnije to je uradio Harvi Barns.

Zanimljivu utakmicu smo gledali na novom Vajt Hart Lejnu, gde je Brentford poveo posle manje od 60 sekundi, kada je Mbeumo savladao Vikarija.

Uspeo je Totenhem brzo da se oporavi od ovog šoka i u osmom minutu preko Dominika Solankija dođe do izjednačenja.

Totalni preokret smo videli posle tačno 20 minuta kada je Džonson pogodio mrežu gostiju.

Pobedu Totenhemu je potvrdio Džejms Medison golom u finišu meča.

Da li zbog Lige šampiona ili nečeg drugog, ali Aston Vila nije blistala na svom terenu na utakmici protiv Vulverhemptona koji nije imao dobar start sezone.

Koliko su loše odigrali prvo poluvreme govori to da je trener Vile Unai Emeri, pre kraja prvog dela igre napustio teren i zaputio se ka svlačionici.

Jedini gol je postigao Mateus Kunja u 25. minutu, što samo pokazuje koliko je Aston Vila odigrala loše poluvreme, iako je u ovaj meč ušla posle pobede u Ligi šampiona nad Jang Bojsima.

Uspela je Aston Vila da ipak izbegne poraz na svom stadionu, i to je Oli Votkins pogodio posle nekoliko utakmica na kojima nije uspeo da zatrese mrežu.

Treći pogodak je postigao Duran u nadoknadi vremena, čime je potvrdio pobedu svoje ekipe.

Na King Pauer stadionu na utakmici Lestera i Evertona su navijači više gledali u nebo nego na teren, jer je tokom većeg dela meča padala kiša.

Takva "provala oblaka" je bila u Lesteru, da je zbog toga morao da se pomeri start drugog poluvremena.

Šteta što nije bilo obrnuto, pa da smo gledali kišu golova, već je posle prvog dela igre viđen samo jedan pogodak i to od strane gostiju koji su poveli preko Endijaea u 12. minutu.

Lester je do izjednačenja stigao u 73. minutu kada je Mavididi poravnao rezultat.

Everton tako ponovo nije stigao do tri boda, iako je na trećoj utakmici zaredom imao prednost.

U duelu ekipa koje su nove u ovoj sezoni Premijer lige Sautempton je remizirao protiv Ipsviča i tako došao do prvog boda.

Ovo je inače bio i duel dve ekipe koje do sada nisu uspele da upišu nijedan bod, a igračima Sautemptona koji su igrali na svom terenu prednost je doneo Dajbling golom u petom minutu.

Ali smo na kraju videli podelu bodova, jer je Moris u petom minutu nadoknade izjednačio rezultat.