17:25

Dominacija – Bajern sa pet golova "ubio" Veljkovićev Verder VIDEO

Fudbaleri Bajerna iz Minhena su rezultatom 5:0 pobedili Verder u Bremenu.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Fudbaleri minhenskog Bajerna su gostovali Verderu iz Bremena u ovom kolu, pa iako je nekada ovo bila velika derbi utakmica nemačkog fudbala danas je ostalo samo sećanje na ta vremena.

Bajern je rezultatom 5:0 pobedio Verder u gostima i učvrstio se na prvoj poziciji na tabeli Bundeslige sa brutalnom gol razlikom 16:3 u prva četiri kola.

Srpski fudbaler Miloš Veljković nije igrao zbog povrede i Verder je razbijen na svom terenu.

U prvom poluvremenu se domaćin veoma dobro držao, a onda je mladi Olise u 23. minutu kaznio odbranu Verdera, da bi u 35. minutu već bilo 2:0 za Bajern kada je strelac bio sjajni Musijala.

Brzo nakon početka drugog poluvremena je Hari Kejn postigao pogodak za 3:0, a samo tri minuta kasnije je Olise upisao i svoj drugi gol, da bi u 65. minutu postavljen konačan rezultat.

Tada je strelac za Bajern bio Serž Gnabri i on je zacementirao ubedljivu pobedu i dominantnu predstavu Bavaraca.

Ekipa Frajburga je, poput Bajerna, nastavila da gazi i pobedili su Hajdenhajm sa 3:0, a sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

Sve je počelo pogotkom Doana, kada je van šesnaesterca šutirao i od stativu postigao prelep pogodak, a kako je sve izgledalo možete videti i sami.

Na ovaj način je Frajburg poveo u 54. minutu:

Posle ovog pogotka na scenu stupa Grifo i golovima u 59. odnosno u 65. minutu stavlja tačku na ovu utakmicu i kruniše pobedu Frajburga od 3:0 nad Hajdenhajmom i to u gostima.

Frajburg je sada drugi na tabeli, odmah iza Bajerna, sa 9 bodova i tri pobede iz četiri susreta.

Ekipa Union Berlina je i dalje neporažena u novoj sezoni i posle četiri kola imaju dve pobede i dva remija, a sada su pobedili Hofenhajm u prestonici Nemačke sa 2:1.

Rote je već u 4. minutu doneo prednost, a duplirao je Jeong samo dva minuta kasnije. Union je prednost zadržao do kraja susreta, a Bitler je u 67. minutu samo uspeo da smanji zaostatak Hofenhajma na 2:1.

U ovom terminu je odigrana i utakmica između Bohuma i Kila i meč je završen bez pobednika, 2:2.

Strelci su bili Bero u 22. minutu, odnosno Dahner u 35. za pobednički tim, dok je Kil imao samo Pihlera među strelcima i on je pogodio prvi, u 15. minutu utakmice, dok je konačan rezultat postavio Makino u 89. minutu.

Bohum je u džepu imao veliki preokret i pobedu, ali im je fokus popustio u smiraj susreta što je Makino iskoristio i doneo bod ekipi Kila.