Fudbal 1

21.9.2024.

15:24

Čelsi "uništio" Vest Hem VIDEO

Fudbaleri Čelsija pobedili su kao gosti Vest Hem rezultatom 3:0 u 5. kolu Premijer lige.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/ANDY RAIN

Bila je ovo igra mačke i miša u subotu popodne na "Olimpijskom stadionu" u prestonici.

Dvostruki strelac za "plavce", danas u beloj opremi, bio je Nikolas Džekson, već do 18. minuta je završio sav svoj golgeterski posao za danas, ali tu se nije zaustavio.

U 47. minutu upisao je i asistenciju za Kola Palmera, koji je tada stavio tačku na rezultat i na pitanje pobednika koje je, doduše, prestalo da se postavlja već nakon 20 minuta igre.

Trijumf gostiju mogao je biti mnogo ubedljiviji, jer su naspram sebe imali potpuno letargičnu ekipu, nespremnu da se bori i da parira rivalu.

Igrači Vest Hema danas kao da nisu izašli na teren i to je sve što se ima napisati o njihovj igri danas.

Menadžer domaćih Žulen Lopetegi uzalud je komandovao sa klupe, ni on nije uspeo da konsoliduje ekipu, da joj prense imupls, da je pokrene...

Njegov kolega na drugoj strani Enco Mareska može biti i te kako zadovoljan onim što je njegov tim prikazao, pritom je ukazao priliku i petorici igrača sa klupe, među njima je bio i Žoao Feliks, koji se našao u jednoj od nekoliko velikih šansi u nastavku.

Italijanski trener je od prvog minuta šansu dao Džejdonu Sanču, kome je to bio prvi start od prelaska u klub.

"Čekićari" su ostali na jednoj pobedi (učinak 1-1-3), a Čelsi je sada pri vrhu tabele, trenutno drugi, pre većine mečeva 5. runde. Ujedno deli epitet najefikasnijeg tima lige sa Mančester sitijem (sa 11 golova).